Cesta cez Divoký Západ: Red Dead Redemption 2


Vitajte na Divokom Západe, kde sa každý deň môže zmeniť na boj o prežitie a česť je hodnotou, ktorú si človek musí tvrdo vybojovať. Red Dead Redemption 2, majstrovské dielo od Rockstar Games, vás vezme na epickú cestu naprieč Amerike koncom 19. storočia, v čase, keď končia dni starého Západu a začína éra modernej civilizácie. V srdci tohto príbehu je Arthur Morgan, člen notoricky známeho gangu Van der Linde. Arthur nie je typický hrdina. Je to muž so zložitým charakterom, ktorý bojuje s vlastnými démonmi a morálnymi dilemami. V jeho koži budete kradnúť, loviť a bojovať, ale tiež sa budete rozhodovať, či pomôžete zúfalému cudzincovi alebo sa stanete zákerným zločincom.

red dead

Vaše rozhodnutia majú skutočné dôsledky na svet okolo vás, ktorý je živý a dýchajúci viac ako akákoľvek iná hra predtým. Svet Red Dead Redemption 2 je plný detailov, ktoré vás vtiahnu a nepustia. Od snehových búriek v horách až po dusné močiare Lemoyne, každá oblasť je vykreslená s neuveriteľnou starostlivosťou. Každý strom, zviera a oblak má svoje miesto a svoj účel. Každá náhodná udalosť, ktorá sa vám stane, pridáva vrstvy príbehu, ktorý je taký hlboký, ako sa rozhodnete ho zažiť. Jedným z najsilnejších aspektov hry je spôsob, akým vykresľuje vzťahy medzi členmi gangu.

hra red dead

Dutch Van der Linde, charizmatický a idealistický vodca gangu, sľubuje svojim ľuďom nový začiatok. Ale jeho sny o slobode a utópii sa postupne rozpadávajú pod tlakom reality. Arthurove interakcie s Dutchom, ako aj s ostatnými členmi gangu, sú plné napätia a emócií, ktoré odrážajú zložitosť ľudských vzťahov. Hudba a zvukový dizajn sú ďalšie aspekty, ktoré prispievajú k autentickému zážitku. Melancholické tóny harmoniky a gitarové akordy sprevádzajú vaše cesty, zatiaľ čo zvuky prírody a života na Západe dodávajú každému okamihu realistický pocit. Red Dead Redemption 2 nie je len hra. Je to umelecké dielo, ktoré skúma tému ľudskosti, cti a zmierenia. Ponúka hráčom možnosť ponoriť sa do sveta, kde každý čin má svoj dôsledok a kde sa každý deň môže stať nezabudnuteľným dobrodružstvom.

Hranie hier na PC

Už ste sa určite mnohí stretli s názvom počítačové hry. Existuje strašne veľké množstvo týchto hier a prvé hry boli vymyslené po roku 1965. Prvá hra na túto platformu vyšla v roku 1962 , volala sa Spacewar. Vyšla na počítač PDP-1 , ktorý vtedy predstavoval akúsi veľkú skriňu veľkosti auta. Počítač má vždy naištalovaný nejaký operačný systém a uživateľské rozhranie. Najnovšie počítače maju systém Windows. Medzi staré pc patria napriklad počítače so systémom MS-DOS , napríklad počítač IBM. Neskôr boli počítače so systémom Windows 95 , Windows 98 , Windows 2000 , Widnows XP a novšie ktoré už poznáme.

Počítač IBM

Od tej doby sa dosť herný priemysel posunul , hry fungujú na iných enginoch , maju lepšiu grafiku a dalšie iné prvky. Vytvorenie takej hry može trvať mesiace ale aj niekoľko rokov.  Hry sa tvoria pomocou programovacích “jazykov” ako je napr. (java , c+ , c++ , python) a dalšie. Týchto jazykov je naozaj dosť a pracovať s nimi dokáže naozaj len skusený programátor. V dnešnej dobe existuje veľa programov a návodov pomocou ktorých sa môže naučiť programovat aj úplný začiatočník. Na vývoji hry sa však podieľa viacej ľudí. Jedna skupina su grafický vývojári , tí sa starajú o prostredie hry , objekty na hernej mape a modely budov a objektov. Ďalší su zvukári , starajú sa o zvuk v hre ako aj dabing a znelky v menu či v hre. Sú  tam aj pisári ktorí píšu dialógy pre rôzne rozhovory , ukážky alebo vzhľad menu a pod.
Preto je vznik hry veľakrát dlhý a náročný proces pre väčšiu skupinu skúsených ľudí. Veľa hier sa nikdy ani nedokončilo a nedočkalo vydania , naopak niektorých sa predalo milióny kusov po celom svete. 

Playstation

Hranie hier na konzolách
Každý si určite pamätá keď mal doma svoj starý Playstation 1 alebo 2 , pripomína to človeku akúsi nostalgiu. Dnes už sa tieto konzoly ani nedajú porovnať výkonom a grafikou oproti tým čo boli kedysi. Prvá konzola vyšla v roku 1973 a niesla názov Magnavox Odyssey. Vyšlo na ňu 28 hier vrátane ping pongu. Niektoré hry mohli hrať aj dvaja hráči. Časom vyšla na trh konzola Nintendo , Playstation , Xbox alebo Gameboy. Dnes už by človek málokde našiel nejakú starú konzolu , sú to už veteráni ako aj staré počítače a uchovali sa len pár ľudom alebo v muzeách. Vytvorenie hier na konzoly ma podobný postup ako aj pre tie na počítač. V dnešnej dobe sú priemerne cenovo drahšie hry na konzoly ako na pc. Hra na konzole je väčšinou príjemnejšia ako na pc, keďže sa hrá na televízore , na joysticku a človek može hrať s pohodlia sedačky. Konzoly majú taktiež svoj vlastny operačný systém a uživateľské prostredie. Vývoj a kvalita hier sa od minulosti dosť posunuli vpred , no človek si rád zahrá aj nejakú starú klasiku a zaspomína. 

Spomínate si na človeče?

Mať rodinu je základ. Mať šťastnú rodinu je ešte lepšie. Ako však docielite, aby vaše deti boli naozaj šťastné? Zahrajte sa s nimi. Vhodným výberom spoločenskej hry vás budú naozaj milovať. Prinesiete im úsmev na tvári. Nestrácajte už ani minútu a venujte sa svojim deťom. Stoja za to. Hranie sa s deťmi je radosť nielen pre vás, ale aj pre ne. Vaše dieťa vie, že sa mu venujete, že ho podporujete a vie aj to, že ho nechávate veľakrát vyhrať. Poznáte to, keď chcete vyčariť úsmev na jeho tvári, ktorý bude mať, keď zvíťazí pri hraní spoločenskej hry? Objavte silu jednoduchej hry s názvom človeče, nehnevaj sa.

 

figúrky

 

Určite poznáte túto hru. Je veľmi obľúbená práve medzi menšími deťmi. Deti sa učia rozpoznávať farby, začínajú chápať a dodržiavať pravidlá hry. Musia vedieť, kedy môžu hádzať kockou a kedy posúvať figúrky vpred. Cieľom tejto jednoduchej a tak zábavnej hry je dostať všetky svoje figúrky do domčeka. Hrávali ste ju aj vy, keď ste boli malými deťmi? Myslím, že určite áno. Nepoznám jediného človeka, ktorý nepozná hru človeče, nehnevaj sa. Áno, hra sa takto volá kvôli tomu, že kto prehrá, väčšinou je nahnevaný. Avšak víťaz môže byť len jeden.

 

človeče

 

Najlepšie sa táto hra hrá, keď hrajú aspoň štyria hráči, no mnohé bývajú aj pre šiestich hráčov. Čím viac hráčov, tým dlhšie hra trvá. Prejsť jedno kolo môže zabrať aj hodinu z vášho času. No určite to stojí za tie krásne úsmevy od vašich detí. Mať deti neznamená len splniť si povinnosť po svadbe. Deti prinášajú energiu do manželského vzťahu, sú plné veselosti, hrania, radosti a aj my dospelí potrebujeme cítiť, že sú šťastné nielen naše deti, ale aj my. Život bez detí nemá zmysel a ak ich raz máte, potrebujete s nimi tráviť veľmi veľa svojho voľného času. Doprajte im kúsok seba a zahrajte sa. Budú vám vďačné do konca svojho života.